İBB Çocuk Meclisi 23 Nisan’a hazırlanıyor

Altıncı dönem İBB Çocuk Meclisi’nin yönetim kurulu ve üyeleri olarak İstanbul’daki tüm çocukların sesi olacaklarını söyleyen Kıymaz, “Bu şehri ve bu ülkeyi yöneten büyüklerimiz bizim için gece gündüz çabalayıp bize daha yaşanabilir bir şehir, daha güçlü bir ülke ve daha mutlu bir gelecek bırakmaya çalışırken bizlere olan güvenlerinin de farkındayız. Bugün belki yaşımız küçük olabilir ama yaşımızdan daha büyük projeleri, fikirleri ve yaşadığımız bu güzel şehri yarınlara taşıyacak güzel çalışmaları ortaya koyabiliriz” ifadelerini kullandı.

Çocuk meclisi ailesi olarak yapacakları tüm toplantılarda, programlarda ve etkinliklerde tüm çocuklarla ve İstanbullularla ilgili akla gelen her türlü düşünceyi ve projeyi paylaşabileceklerini ve desteklerle projeleri hayata geçirebileceklerini belirten Kıymaz, “Hem sizler hem de diğer arkadaşlarımızdan gelecek fikirleri iletmenizi bekliyoruz. Bu kahvaltı programını bizlere sağladığı ve bizleri bir araya getirdiği için de İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Yaz dönemi dolayısıyla, Anadolu yakasında 5, Avrupa yakasında 6 olmak üzere toplam 11 tesiste Yaz Spor Okulu hizmeti verilmektedir.

Okullarda 6 ile 12 yaş aralığındaki çocuklara jimnastik, futbol, futsal, basketbol, voleybol, yüzme, tenis, masa tenisi, atletizm, taekwando, karate, okçuluk ve buz pateni olmak üzere toplam 13 farklı branş ve çeşitli eğitsel oyunlarla çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri ve spor yaparak yetişen bireyler olmaları amaçlanıyor. 2015 yaz döneminde 3500’e yakın çocuk İBB Yaz Spor Okullarına katılmıştır.