Lale Kupası’na Milli Tenisçilerimiz Damga Vurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen geleneksel İstanbul Lale Festivali’nin en önemli spor organizasyonlarından biri olan ve bu yıl beşincisi düzenlenen Lale Cup ITF Kadınlar Tenis Turnuvası’nda Başak Eraydın tekler, İpek Soylu çiftler şampiyonu oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göztepe Gülbahçe Spor Tesisi’nin bu yıl beşincisine ev sahipliği yaptığı 60 bin dolar toplam para ödüllü Lale Kupası Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda Başak Eraydın teklerde, İpek Soylu da çiftlerde mutlu sona ulaşmayı başardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Spor İstanbul ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun iş birliğiyle bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Lale Cup ITF Kadınlar Tenis Turnuvası’na Türk raketler damga vurdu. İlk olarak çiftlerde korta çıkan İpek Soylu-Veronika Kudermetova ikilisi, Rus çift Ksenia Lykina-Polina Monova’yı 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Ardından teklerde şampiyonluk için korta çıkan milli sporcumuz Başak Eraydın, Çek Petra Krejsova ile karşı karşıya geldiği mücadelede etkileyici bir performansa imza attı. 2-0 geriye düştüğü finalde skoru 3-3’te eşitledikten sonra arkasına bakmayan Eraydın, üst üste dokuz oyun birden kazanıp büyük ödülü kucaklayarak şampiyon olmayı başardı.

5. Lale Cup ITF Kadınlar Tenis Turnuvası’nda önemli bir başarıya imza atan milli sporcularımız ödüllerini İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’dan aldılar.