İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Dr. Kadir TOPBAŞ

1945’te Artvin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini 1945’ten beri yaşadığı İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü’nde doktorasını tamamladı.

1999’da Beyoğlu Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, 2004, 2009 ve 2014 olmak üzere üç dönem üst üste İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Kurulu (UNACLA) Başkanlığı, 2015 Birleşmiş Milletler 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Panel( 26 kişilik akil adamlar grubu)  Üyeliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Başkanlığı görevlerini 2013’te ikinci kez seçilerek sürdürmektedir.

Mimar ve Sanat Tarihi Doktoru olan Kadir Topbaş evli ve 3 çocuk babasıdır…

Genel Sekreter

Dr.Hayri BARAÇLI

1966 yılı İstanbul doğumlu olan Dr. Hayri Baraçlı ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden endüstri mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

Kalite Yönetimi, Finansman, Yatırım Planlaması ve Mühendislik Ekonomisi derslerini Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hava Harp Okulunda veren Baraçlı, 1999 yılından bu yana aynı üniversitenin Endüstri Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Baraçlı, ayrıca Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Koordinatörlüğü, Milli Prodüktivite Merkezi Yönetim Danışmanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunan Dr. Baraçlı’nın kamu ve özel sektörde Stratejik Yönetim ve Planlama, İşletme Yönetimi, Yeniden Yapılandırma, Reorganizasyon ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Yatırımların Fizibilitesi ve Etütleri, Verimlilik Yönetimi gibi konularda çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca; Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Danışmanı, Halkla İlişkiler Koordinatörü ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Temmuz 2009`da İETT İşletmeleri Genel Müdürü oldu. 

20 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri görevine atanan Baraçlı, evli ve üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Genel Sekreter Yardımcısı

Mevlüt BULUT

1964 yılında Gümüşhane’ de doğdu. Orta ve Lise Eğitimini Erzurum’ da tamamladı. Üniversite eğitimini Trabzon’ da bitirdi.
1987 yılında memuriyete başladı. 1994 yılında Beyoğlu Belediyesi Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğüne atandı. 10 yıl bu görevi yaptıktan sonra; 2004 yılında itibaren sırasıyla; İBB Katı Atık Yönetimi Müdürlüğü ve İBB Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü yaptı.
2007 yılında Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine getirildi. Temmuz 2014 tarihinde yapılan yeni atamalar sonucunda Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Mevlüt BULUT, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Mevlüt BULUT; İspark Yönetim Kurulu Başkanı, İzcilik Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi, Türbeler Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Kasımpaşa Spor Kulubü ve Okçular Vakfı ‘ nda görev almaktadır.

 

Destek Hizmetleri Daire Başkanı

Osman SAVAŞ

Osman SAVAŞ, 1968 yılında Tokat ilinde dünyaya geldi. İlköğretimini İstanbul Heybeliada İlköğretim Okulu, ortaöğretimini ise 1987 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimine Cumhuriyet Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu İktisadi ve İdari Programları Muhasebe Bölümü’nde devam ederek 1991 yılında mezun oldu. SAVAŞ, 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, 2014 yılında ise Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler programından mezun oldu.

İki yıllık özel sektör deneyiminin ardından 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmaya başlayan SAVAŞ, Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde görev yaptı. 2007 yılında Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü görevine getirilen SAVAŞ, 2014 yılında Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na atandı.

Memuriyet hayatının yanı sıra sosyal ve sportif aktivitelerde yer alan SAVAŞ, 1989-1991 yılları arasında memleketi Tokat’ta futbol hakemliği yaptı. Bir dönem İBB Spor Kulübü’nde Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. SAVAŞ, İstanbul’daki birçok spor kulübünün kurucu üyesi olmakla beraber, fahri başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde görev aldı. Doğa yürüyüşü, bisiklet ve motor sporlar ile ilgilenen SAVAŞ, aktif futbol hayatına devam etmektedir.

Savaş, evli ve dört çocuk babasıdır.

Gençlik ve Spor Müdürü

 Ayhan KEP 

Ayhan KEP, 1971 yılında Erzincan’ın İliç ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans programından mezun oldu.

1998 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde Zabıta Memuru olarak göreve başlayan KEP, müdürlük bünyesinde Komiser Yardımcısı ve Komiser olarak çeşitli birimlerde görev yaptı.

2008 yılında Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen KEP, 2014 tarihinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevine atandı.

İstanbul Olimpiyat Okulları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu (İOOHDK) üyesi olan KEP, evli ve 3 çocuk babasıdır.